|
|

... Gedurende het jaar 2009 zijn 395 mannen geboet wegens wildplassen ... (de foto werd niet in Leuven genomen)
GEMEENTELIJKE ADMINISTRATIEVE SANCTIES
De gemeentelijke ambtenaar beslist, vrij, onafhankelijk en subjectief "tot het opleggen van een administratieve geldboete, dewelke in voorkomend geval kan oplopen tot 250 euro" en daardoor moeten de geldbedragen van de boetes geheim blijven.
De liga voor mensenrechten vindt de GAS al wat onwettelijk gezien de schending van het principe van de scheiding der machten, want de gemeente bepaalt de norm en diezelfde gemeente sanctioneert de inbreuk op die norm.
Als daarbij nog de geheimhouding van de bedragen de geldboetes bijkomt, dan lijkt me dat een slag in het gezicht van de burger. De burger zit in een zeer onmachtige situatie. Hij/zij kan de geldboete niet vergelijken met de boete van een andere burger en dus ook niet weten of zijn boete wel correct is.
In elk geval, vraag altijd in je verdediging gehoord te willen worden want als de gemeentelijke ambtenaar jou niet uitnodigt om gehoord te worden en de boete is hoger dan 62,50 euro, dan is het een schending van het recht van de verdediging en dus wordt de boete sowieso vernietigd bij de politierechter.
Als je vindt dat de boete onrechtvaardig, oneerlijk, niet correct is, dan kan je in hoger beroep gaan bij de politierechter. Beroep aantekenen is simpel, gewoon een brief sturen(een verzoekschrift).
Verder zijn de personen die overtredingen kunnen vaststellen uitgebreid: behalve politie, ook gemeentelijke ambtenaren, ambtenaren van de vervoersmaatschappijen en zelfs bewakingsagenten kregen beperkte bevoegdheden, wat het allemaal zeer verwarrend maakt. En bovendien, gezien dat bepaalde overlast door veel burgers begaan wordt, en er maar een paar een boete krijgen, zou je kunnen, met een beetje bewijzen, pleiten dat er sprake van discriminatie kan zijn.
Ik vind dat de burger recht heeft op veel meer informatie en transparantie.
Het is het moment om te vragen wat je altijd al over je gemeente wilde weten. Wel per brief of mail en als zij weigeren of verzuimen een antwoord te geven dan kunt gij een klacht indienen bij de 'Beroepsinstantie inzake openbaarheid van bestuur' Boudewijnlaan 30, 1000 Brussel
Hier vraag ik, in elk geval aan de stad Leuven en de provincie Vlaams-Brabant openbaarheid van de geldbedragen van de GAS . Hier vraag de verandering van het reglement van geheimhouding van de geldbedragen van de GAS.
Graag reacties en mogelijke ervaringen van mensen die het meegemaakt hebben.
Leuven een toiletonvriendelijke stad
Er zijn bijna geen openbare toiletten in het centrum van Leuven behalve het verzinkbare toilet voor de studenten in de Tiensestraat.
Daardoor vind ik Leuven een zeer toiletonvriendelijke stad.
Er zijn wel toiletten in de openbare gebouwen, parken, ziekenhuizen, musea, bibliotheken, maar alleen voor de mensen die de stad goed kennen, de mensen van andere steden en toeristen zullen de weg er naartoe niet gemakkelijk vinden.
Daarom vind ik dat Leuven de toiletten in de publieke gebouwen moet openstellen aan de burger en ook het symbool voor openbare toiletten buiten op de gebouwen zetten.
Verder vind ik dat de stad Leuven aan de mensen die wegens ziekte veel naar het toilet moeten, zoals mensen met blaas- en prostaatproblemen, ziekte van Crohn en anderen een soort toiletpasje zou moeten geven zoals de bewonerskaart voor het parkeren. Zodat deze mensen het recht hebben om alle toiletten van cafés/bars/restaurants te gebruiken zonder de verplichting een consumptie te nemen.
Ook in Gent werkt de stad met een lijst van een dertigtal cafés waar de burger gratis de toiletten kan gebruiken zonder de verplichting van een consumptie. Ik vraag aan de stad Leuven ook om gelijkaardige initiatieven te nemen.
Hier vraag ik aan het stadsbestuur om aan de burger mee te delen welke de visie, filosofie of standpunt is van de stad over dit onderwerp: heeft de burger met een ziekte recht om gratis de toiletten te gebruiken zonder verplicht te moeten consumeren, mag een burger een toilet gebruiken van een café, zonder consumptie, als hij dringend een behoefte heeft? Ik vraag de stad ook om deze info bondig kenbaar te maken aan de burger via de streekkranten en media.
Ik kan niet begrijpen dat de stad een nieuw busstation bouwt zonder toiletten en dat het treinstation wordt heraangelegd maar dat de reiziger het nog steeds moet stellen met een slecht aangeduid containertoilet dat 40 cent kost.
Ik vind dat Leuven een paar gratis openbare toiletten moet bouwen en daar personeel zetten betaald door de gemeente, waardoor de stad ook nog jobs creëert. En als er evenementen zijn waar tientallen duizenden mensen op afkomen moeten nog tientallen mobiele toiletten en urinoirs bijgezet worden.
Ik vind dat de burger recht heeft op gratis openbare toiletten.
Gratis openbare toiletten zijn een uitdrukking van gastvrijheid, respect en beschaving.
Gedurende het jaar 2009 zijn 395 mannen geboet wegens wildplassen wat ergens wil zeggen dat minstens 4000 mannen wildgeplast hebben in Leuven.
Ik vind dat de stad de lichamelijke behoeftes van de bewoners en bezoekers sterk verwaarloost. Het lijkt dat Leuven liever geldboetes voor de overlast inkasseert dan de overlast zelf op te lossen. De enige oplossing om het wildplassen sterk te verminderen is het plaatsen van veelvuldige gratis openbare toiletten.
Ik vind dat als een burger dringend moet plassen, in geval van hoge nood, en er geen openbare toiletten in de buurt zijn en hij/zij daardoor beboet wordt, dat het dan aan de stad is om de boete zelf te betalen.