Nieuws - PVDA Vlaams-Brabant

1 mei festiviteiten in Leuven

Geschreven door PVDA Vlaams-Brabant | 13 april 2026

Op 1 mei roept PVDA Leuven op om om 9u te verzamelen op het Benedenplein. Na eigen speeches om 9u30 sluit de partij aan bij de centrale viering op het Martelarenplein. Daar vinden vanaf 10u toespraken plaats, georganiseerd door Pleinafair, waarna om 10u30 een stoet door de Leuvense binnenstad vertrekt. De stoet keert terug naar het Martelarenplein, met napraten, een drankje en een verrassingsact.

Wij hebben nood aan iets anders.

Tegenover hun oorlogen plaatsen wij de vrede. Tegenover een kapitalisme zonder toekomst plaatsen wij het socialisme. Tegenover angst en navelstaarderij plaatsen wij internationale solidariteit.

1 mei is het moment om op te komen voor dat alternatief, want het is een moment van hoop en strijd. Een moment om ons te verzetten tegen de pensioendiefstal, tegen het imperialisme van Trump en tegen de torenhoge energieprijzen. Een moment om iedereen samen te brengen die weigert de prijs te betalen voor oorlogen en crisissen van een systeem dat op zijn einde loopt.

Wij roepen iedereen op om op 1 mei massaal op straat te komen, ook in Leuven.

Dit is wat we samen doen:

📍 Verzamelen: 9u op het Benedenplein
🎤 PVDA speeches: 9u30 – over vrede, socialisme en de strijd tegen pensioendiefstal, imperialisme en torenhoge energieprijzen.

Om 10u sluiten we aan bij de centrale toespraken op het Martelarenplein, georganiseerd door Pleinafair (samen met Vooruit Leuven, ABVV, Solidaris Brabant en De Rode Hand vzw).

Vanaf 10u30 vertrekt daar de grote stoet dwars door de Leuvense binnenstad. We trekken samen op, voor een wereld waarin mensen voor gaan op winstmarges. De stoet keert terug naar het Martelarenplein, waar we kunnen napraten met een drankje. En er is een verrassingsact! 🎉

Schrijf je nu in via onderstaande button, zodat we weten dat je erbij bent: