Skip to content

EPO presenteert: De laatste dagen van het oude normaal

EPO presenteert: De laatste dagen van het oude normaal

 

 

In het voorjaar van juni stelt Peter Mertens zijn nieuwe boek ‘De laatste dagen van het oude normaal‘ voor doorheen heel het land. Ook in Vlaams-Brabant kun je één van de boekvoorstellingen bijwonen. Je kunt een voorstelling bijwonen:

Over het boek

Lijkt de wereld soms helemaal ontspoord? Krijgt u ook wel eens het gevoel dat we in een gigantisch, stuurloos gekkenhuis zijn beland?

Terwijl de energiefactuur opnieuw dreigt op te lopen, boeken een handvol oliereuzen alweer miljardenwinsten. Ziekenhuizen kreunen en de pensioenleeftijd wordt richting zeventig gejaagd, maar Europese lidstaten toveren pardoes wel 800 miljard voor tanks en raketten uit hun hoed.

Niemand weet of de oorlog tegen Iran de oorlog te veel is voor Washington, of wanneer de enorme financiële zeepbel achter de artificiële intelligentie uiteen zal spatten. Eén ding is zeker: het systeem van de Epstein-klasse kraakt en rammelt met het decadente lawaai dat ook eerdere wereldrijken deed zinken.

In De laatste dagen van het oude normaal zet Peter Mertens koppeltekens tussen groeiende monopolies, militarisering en oorlog. Hij legt bloot hoe Europese elites een brutale schokdoctrine hanteren, opgejaagd door de nukken van Donald Trump.

Maar de wereld is geen toevallige aaneenschakeling van losstaande feiten. Wie de onderliggende dynamiek ziet, ontdekt de krachten die de wereld werkelijk doen kantelen. Terwijl het roofkapitalisme zich verslikt in zijn eigen tegenstellingen, groeit de tegenmacht. In het stof van de chaos trekt Mertens een bevrijdende conclusie: onder het puin ligt de hoop.


Ben jij er graag bij? Schrijf je dan zeker in via de links hierboven.